Остання редакція: 25 квітня 2024

Студентська наукова конференція з математики і фізики

приурочена

160-річчю від дня народження видатного науковця у галузі біологічних наук

професора Й.К. Пачоського

На кафедрі математики і фізики 25 квітня 2024 р. проводились засідання двох підсекцій.

В підсекції математики взяли участь 30 студентів факультетів інженерно-технологічного, плодоовочівництва, екології та захисту рослин, лісового і садово-паркового господарства.

З доповідями та презентаціями виступили 24 студента.

У воєнному сьогоденні математика відіграє надзвичайно важливу роль. Тому доповідь «Математика на полі бою» є актуальною, як ніколи.

В доповідях і презентаціях «Стрічка Мебіуса», «Неевклідова геометрія» були висвітленні сучасні проблеми математичної науки. Цікаві виступи з презентаціями були присвячені новітньому напрямку сучасної математики – фракталам, а саме, «Фрактальна геометрія».

Історія розвитку математики та математичних понять були висвітленні в доповідях: «Видатні українські математики», «Михайло Кравчук: Моя любов – Україна і математика», «Легендарний Стефан Банах і його математична школа», «Король математиків Гаусс».

«Математика при створенні відеоігор», «Золотий переріз», «Природні дива послідовності Фібоначчі», «Формула краси», «Математика в мистецтві та живописі», «Математика в полі», «Роль математики в будівництві», «Геометрія у вашому домі», «Парадокс обертання монети», «Парадокс обертання монети»  – теми, які студенти обирали для досліджень

Про прикладне застосування математики та математичне моделювання фізичних і природничих процесів були висвітлені в презентаціях: «Відсотки у сучасному житті», «Математика в медицині», «Математика у повсякденному житті», «Математика в архітектурі», «Теорія ігор, застосування в економічному аналізі».

З великим захопленням і цікавістю присутні сприймали виступи доповідачів.

Найкращими визнані доповіді:

I місце – студент 11-ім групи Трунденко Віталій Павлович за доповідь «Математика на полі бою», керівник ст.викладач Лещенко Світлана Валентинівна;

II місце – студентка 11-т групи Гоцуляк Анна Олександрівна за доповідь «Видатні українські математики», керівник ст.викладач Лещенко Світлана Валентинівна;

III місце – студентка 11-ім групи Мамалига Богдан Олексійович за доповідь «Математика у створенні комп’ютерних ігор», керівник керівник ст.викладач Лещенко Світлана Валентинівна

У роботі підсекції фізики взяли участь 15 студентів факультетів інженерно-технологічного, плодоовочівництва, екології та захисту рослин, лісового і садово-паркового господарства, а також викладачі кафедри математики і фізики. З науковими доповідями та повідомленнями виступило 11 студентів.

В доповідях та повідомленнях студентів, на основі огляду літературних джерел та інтернет ресурсів, були висвітленні проблеми сучасної фізики та астрономії, енергозберігаючих технологій, фізики атмосфери, біофізики та екології. Незважаючи на реферативний характер підготовлених матеріалів, більшість виступів були заслухані з високою зацікавленістю та викликали обговорення.

За найбільш змістовні дослідження призові місця розподілені:

І місце – студентка Гоцуляк Анна Олександрівна 11-т групи за доповідь «Цікаві висновки теорії відносності» керівник доц. Ковальов Леонід Євгенійович;

ІІ місце – студент Головатюк Віталій Андрійович11-с групи за доповідь на тему «Екологічні проблеми постійного магнітного поля», керівник доц. Побережець Іван Іванович;

ІІІ місце – студентка Яцун Олександра Валеріївна 11-зм група за доповідь на тему «Що таке антиматерія», керівник доц. Ковальов Леонід Євгенійович.